Home / Stiri / Actualitate Intern / Liga I: FCSB – Juventus București 4-0
Liga I: FCSB – Juventus București 4-0

US24 NEWS

US24 NEWS

FCSB a surclasat-o pe Juventus București cu scorul de 4-0 (0-0), duminică seara, pe Arena Națională din Capitală, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I de fotbal

1481a4a8-a570-4d57-aa49-806513b58da1 După 0-0 la pauză, vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Florin Tănase (54, 78), Harlem Gnohere (80) și Constantin Budescu (90+1)

Tănase a înscris ambele goluri cu capul, din centrările lui Budescu, respectiv Florinel Coman, Gnohere a marcat involuntar, la patru minute de la intrarea sa pe gazon, mingea lovindu-l la șutul expediat de Coman, care se ducea în afara porții

Cel mai spectaculos gol a fost cel al lui Budescu, el marcând direct din corner

”Lanterna roșie” a avut două bare în acest meci, prin Valentin Bărbulescu (64) și prin Cătălin Țîră (90+4)

FCSB a revenit pe locul al doilea după acest succes

Juventus a încasat nouă goluri în ultimele două etape, fără a marca vreun gol

FCSB are cel mai bun atac din campionat, cu 40 de goluri marcate, iar Juventus cea mai slabă apărare, cu 40 de goluri primite

În tur, FCSB s-a impus cu scorul de 2-1, Juventus ratând un penalty în prelungiri, prin Călințaru

Juventus are două egaluri și trei eșecuri în ultimele cinci etape

FCSB venea după două înfrângeri consecutive în deplasare, 0-1 cu CSM Poli Iași și 0-2 cu Astra

FCSB — SC Juventus București 4-0 (0-0), Arena Națională — București Au marcat: Florin Tănase (54, 78), Harlem Gnohere (80), Constantin Budescu (90+1)

Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (București); arbitri asistenți: Vasile Marinescu (București), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Alexandru Tudor (București) Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamț) — CCA, Imilian Șerbanică (Bragadiru) — LPF AGERPRES (AS/editor: Mihai Țenea, editor online: Daniela Juncu )Sursa: agerpres